Skip to content

Розпорядження №45 від 26.04.2016 Про затвердження Положення про збір за впровадження деяких видів підприємницької діяльності на території м.Красногорівка

Posted in Розпорядження

Відповідно до  Закону  України «Про військово-цивільні  адміністрація», Указу Президента України  від  5 березня  2015  року №123 «Про  утворення  військово-цивільних  адміністрацій», Рішення РНБО України «Про призначення керівників військово-цивільних адміністрацій» від 26 травня 2015року № 286/2015 та Указу Президента України від 26 травня 2015 року   № 286/2015 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 травня 2015 року “Про призначення керівників військово-цивільних адміністрацій». Податкового  кодексу України, статей 10, 12, 215, 267, 268, 268 Закону України №71-VIII від 28.12.2014 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

1.Затвердити Положення  про збір за впровадження деяких видів підприємницької діяльності на території м. Красногорівка на 2015 рік  (додаток 1, 2)

2.Контроль за виконанням   цього  рішення  залишаю за собою.

Керівник військово-цивільної адміністрації

міста Красногорівка Мар’їнського району

Донецької області                                                                                              О.П.Ліванчук

 

Додаток №1

до розпорядження керівника ВЦА

від_  26.04.2016   №___45__

Положення

про збір за впровадження деяких видів підприємницької  діяльності

1.Загальні  засади

Збір за впровадження деяких видів підприємницької діяльності  встановлюється  на підставі  п.6 статті 4  Закону України  «Про військово-цивільні адміністрації», Податкового кодексу України, статей 10, 12, 215, 267, 268, 268 Закону України №71-VIII від 28.12.2014 «Про внесення  змін до Податкового кодексу України  та деяких  законодавчих актів України  щодо податкової реформи».

2.Транспортний податок

2.1.Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи,в тому числі нерезиденти, які мають  зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.2.1. пункту 2.2. статті 2 цього Положення є об»єктами оподаткування

2.2.Об»єкти оподаткування:

2.2.1.Об»єктами  оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися  до 5 років і мають об»єм циліндрів двигуна  понад  3000куб.см.

2.3.База оподаткування:

2.3.1.Базаю оподаткування є легковий  автомобіль, що є об»єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1. пункту 2.2. статті 2 цього Положення.

2.3.2.Ставка податку встановлюється з розрахунку  на  календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль,що є об»єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.1., пункту 2.3.2. статті 2 цього Положення.

2.4.Податковий період – 1 календарний рік.

3.Збір за   місця для паркування транспортних засобів.

Платники збору

3.1.Платники збору  є юридичні  особи, їх  філії  (відділення, представництва), фізичні  особи-підприємці які  згідно з  рішенням міської ради організовують та  проводять діяльність із забезпеченням  паркування транспортних засобів  на майданчиках для платного  паркування  та спеціально  відведених автостоянках.

3.2.Перелік спеціальних земельних ділянок відведених для організації  та впровадження  діяльності із забезпечення паркування транспортних  засобів,  в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість  місць для  паркування транспортних засобів, затверджується  рішенням міської ради  про встановлення збору.

Таке рішення разом з переліком осіб, які  уповноваженні організовувати  та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається  виконавчим органом міської ради  контролюючому  органу  в порядку, встановленому розділом 1 Податкового Кодексу.

3.3. Об’єкт та база оподаткування збором

3.4. Об»єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з   рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування  транспортних засобів  на автомобільних дорогах  загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані  за рахунок коштів місцевого  бюджету, за винятком  площі земельних ділянок, яка відведена для безоплатного  паркування  транспортних  засобів, передбачених  статтею 30 Закону України «Про  основи соціальної  захищеності  інвалідів України».

3.5.Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

3.6. Ставки збору встановлюються за кожний  день  провадження  діяльності  із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та впровадження  такої діяльності , у розмірі  від 0,03 до 0,15  відсотка мінімальної заробітної плати,  установленої законом на 1 січня  податкового (звітного) року.

3.7. Базою оподаткування є площа земельної ділянки,  відведення для паркування, а також  плаща комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

3.8. При виконані  ставки збору  сільські, селищні  та міські ради  враховують  місцезнаходження  спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного  місця, кількість  місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.

3.9. Сплачується щоквартально за місцем об’єкта оподаткування (земельної ділянки).

4.Туристичний збір

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються  до місцевого бюджету.

Платники зору:

4.1.  Платники збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію  адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє  рішення  сільської, селищної  та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити  місце перебування в зазначений строк.

4.2.Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у слі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів 1 групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

д) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС;

е) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санітарно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу   виконавчої влади, що реалізує  державну політику у сфері охорони здоров’я;

є) діти віком до 18 років;

ї) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздровчі та санітарно-курортні заклади.

4.3. Ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння збору визначеної пунктом  4,2, цього Положення.

4.4.Базою справляння  є вартість усього періоду проживання  (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 4.3. цього Положення,  за вирахуванням податку на додану вартість.

4.5.Згідно з рішенням  міської ради справляння збору може  здійснюватися  податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих  та  іншими  закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на  поселення у  будинки (квартири), що  належать фізичним особам на праві  власності  або  на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або  фізичними особами-підприємцями, які уповноважуються  сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з  відповідною радою.

4.4. Сплачується щоквартально за місцем знаходження податкових агентів.

5.Акцизний податок з реалізованих суб»єктами господарювання роздрібної торгівлі

підакцизних товарів.

5.1. Для підакцизних товарів, реалізованих суб»єктами  господарювання  роздрібної торгівлі підакцизних товарів, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від  вартості ( з податком на додану  вартість),  у розмірі  5 відсотків.

5.2. Суми  податку  перераховуються до бюджету суб»єктом господарювання роздрібної  торгівлі, який здійснює реалізацію  підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що  настають за останнім днем  відповідного граничного строку, передбаченого Податковим  Кодексом для  подання податкової  декларації за  місячний податковий період.

5.3. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або  переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб»єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації  декларацію акцизного податку  за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового  Кодексу.

6. Єдиний податок

Ставки єдиного податку для платників першої-другої груп встановлюються у відсотках  (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі-мінімальна заробітна плата), та третьої групи-у відсотках до доходу (відсоткові  ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку  на календарний місяць;

  1. для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
  2. для другої групи  платників  єдиного податку – у межах  до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Податковий період-календарний рік.

Керівник військово – цивільної  адміністрації

міста Красногорівка Мар’їнського району

Донецької області                                                                                              О.П.Ліванчук    

 

Додаток № 2

до розпорядження керівника ВЦА

«_26__»___04___2016 р.№__45__

 

з/п

Види підприємницької

діяльності

Ставки збору згідно закону Прийнята ставка
1 Транспортний податок 25000 гривень за кожен легковий автомобіль 25000 гривень за кожен легковий автомобіль
2 Збір за місця для паркування транспортних засобів Від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати 0,15 відсотка мінімальної  заробітної плати
3 Туристичний  збір Від 0,5 до 1 відсотка 1 відсоток
4 Акцизний податок  з реалізованих  суб»єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 5 відсотків 5 відсотків
5 Єдиний податок Для першої групи

Платники єдиного податку-у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

Для другої групи

Платників єдиного податку-у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати

Для першої групи

Платники єдиного податку – 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

Для  другої групи

Платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати

 

Керівник військово – цивільної  адміністрації

міста Красногорівка Мар»їнського району

Донецької області                                                                                              О.П.Ліванчук